10 miast, które warto odwiedzić

Wrocław_Dworzec_Główny

warszawa#1 Warszawa

Stolicę Polski powinien odwiedzić każdy rodak. Nie tylko ze względów patriotycznych, ale również estetycznych. Warszawa to nie tylko miejsce, które bogate jest w galerie handlowe, ale również obfitujące w piękne zabytki i zapierającą dech w piersiach architekturę. Śmiało możesz wybrać się tutaj na imprezę na Starym Mieście, czy też wybrać na spokojny spacer brzegiem Wisły. Warszawa to nie tylko ulica Chmielna, ale również pełna ciekawych, nieodkrytych dotąd jeszcze zakątków.


 

wroclaw#2 Wrocław

Nie bez powodu Wrocław uzyskał miano jednego z najpiękniejszych miast europejskich. W tym mieście zachwyca praktycznie wszystko – kolorowa architektura, niepowtarzalny rynek i mosty, które znajdują się w mieście. Wrocław jest również nazywany przez turystów małą Wenecją, właśnie ze względu na obecność wielu mostów, bo aż ponad 100 i okalającej wody. Ponadto dla osób, które lubią wrażenia warto wybrać się na punkt widokowy, który usytuowany jest na 49 piętrze w biurowcu Sky Tower. Widok na panoramę miasta jest niesamowity.


 

Sukiennice#3 Kraków

Kraków pochwalić się może dumną nazwą miasta królów i książąt polskich. To miasto posiadające swój specyficzny klimat, który doceni na pewno każdy. Dlatego też w Krakowie aż roi się od zagranicznych turystów, którzy chętnie powracają do naszej dawnej stolicy Polski. Wypad do Krakowa to świetny pomysł na weekend – możesz się zabawić na imprezowym Kazimierzu oraz przejść po fantastycznych Sukiennicach.


 

trojmiasto#4 Trójmiasto

Gdańsk, Gdynia i Sopot to miejsca, które przede wszystkim żyją w okresie letnio-wakacyjnym. Te nadmorskie miejscowości są piękne i posiadają bezpośredni dostęp do morza, który jest wielką atrakcją dla wielu mieszczuchów, którzy na co dzień niestety nie zaznają komfortu umoczenia nóg w naszym chłodnym Bałtyku. Ponadto puszyste gofry i rurki z kremem przypominają o beztroskich czasach dzieciństwa!


 

zakopane#5 Zakopane

Krupówki w Zakopanem to miejsce, które znane jest turystom już od wielu wielu lat. Zakopane jest miejscowością, do której chętnie wybierają się starsi oraz młodsi i każdy z nich znajdzie tam coś dla siebie. Polecamy to miejsce ze względu na klimat i przepyszne regionalne jedzenie, którego możemy skosztować.


 

Rådhuset i Poznan#6 Poznań

W Poznaniu odnaleźć możesz przepiękny, tajemniczy rynek, który naprawdę warto jest zobaczyć. Dodatkowo atrakcją dla turystów okazać się może Stary Browar, czyli pięknie odrestaurowana galeria handlowa, która śmiało można przyznać, należy do jednej z ładniejszych w całej Polsce. Ponadto Park Cytadela, czyli ogromny obiekt, do którego możesz wybrać się z rodziną na spacer lub jezioro Maltańskie to również świetny wybór.


 

torun#7 Toruń

Toruń posiada niesamowitą Starówkę, która śmiało może konkurować z tą wrocławską czy poznańską. W Toruniu jednak najsłynniejsze są oczywiście pierniki, które są naprawdę przepyszne i będąc tam grzechem byłoby ich nie spróbować! Ponadto Toruń posiada również własną krzywą więżę, zatem nie musimy wybierać się aż do Pizy.


 

sandomierz#8 Sandomierz

Sandomierz to niewielkie miasto, ale jednak niezwykle urokliwe. Niektórzy kojarzyć je mogą z serialu Ojciec Mateusz, w którym ksiądz, grany przez Artura Żmijewskiego, rozwiązuje kryminalne zagadki. W Sandomierzu odnaleźć możesz Bulwar nad Wisłą, którym można wybrać się na długi, romantyczny spacer. Dla fanów zabytków wyjazd do Sandomierza będzie nie lada gratką, ponieważ znaleźć tu można wiele zabytkowych elementów.


 

pacanow#9 Pacanów

Pacanów, czyli miejsce Koziołka Matołka warto odwiedzić jeśli jesteśmy rodziną z dziećmi. Dla młodzieży na pewno będzie to niesamowite przeżycie, a również i dorośli na pewno będą się tam dobrze bawić!


 

mikolajki#10 Mikołajki

Mazury to jeden z najurokliwszych obszarów naszej wspaniałej Polski. Tam możesz się zrelaksować, odpocząć od zgiełku miasta i pooddychać świeżym powietrzem. Do największych atrakcji, którą znaleźć można w Mikołajkach należy pływanie łódkami po jeziorze. Wszyscy Ci, którzy lubią spędzać aktywnie czas oraz osoby, które chcą poleniuchować, znajdą tam wszystko, czego im potrzeba!


 

Bardzo żałujemy, że wakacje się kończą i niestety nie będziemy mieli już wiele czasu, aby pojechać w któreś z wyżej wymienionych przez nas miejsc. Jednak na pewno nie zmarnujemy naszych weekendów i późniejszych urlopów! A jakie są Wasze propozycje? Gdzie powinna wybrać się nasza redakcja?