Pionierskie narzędzia reklamowe

Zawsze, gdy wybieram się na zakupy do marketu to rozumiem, iż powinnam wziąć ze sobą foliówkę Dlaczego tak robię? Nie dlatego, że przykro mi wydać tych kilkunastu groszy na torbę foliową tylko dlatego, iż nie chcę sprawiać jeszcze większego kłopotu naszej matce naturze. W kuchni mam dodatkową szafkę, która przepełniona jest biodegradowalnymi reklamówkami z folii Bywają one pokryte grafikami, które od razu polepszają mi Któż nie wolałby wydawać pieniędzy w towarzystwie ulubionego Misia Uszatka
W minionym roku wprowadzone zostało prawo, które traktuje, że wszystkie foliówki dostępne w hipermarketach mają być ekstra płatne. Dotychczas każdy, kto robił zakupy dostawał reklamówki bezpłatnie, co wiązało się z ich szerokim zużyciem. Według przeprowadzonych badań ilość zużytych toreb foliowych na pojedynczą osobę wynosiła 198 do roku co jest liczbą szczególnie wysoką.

Dzięki przedstawionym przepisom i powiększeniu się świadomości ludzi zaczęły powstawać przedsiębiorstwa które zdecydowały zmienić nieco w niniejszym temacie. Jaki cel miałaby produkcja reklamówek powstałych z towarów szkodliwych dla środowiska? Wtedy wprowadzone zapisy prawne nie realizowały swojego założenia w pełni bowiem jak korzystnie wpłynąć na środowisko naturalne miałoby zaledwie ograniczenie ilości reklamówek, które tworzone są ze szkodliwych substancji? Stąd też, podążając za najnowocześniejszymi trendami, postanowiłem zacząć korzystać wyłącznie z toreb, które wykonane są z biowchłanialnych materiałów.

Pamiętam dobrze, że przedstawienie opłat za zrywki w hipermarketach spotkało się na początku z dużym poirytowaniem i niezrozumieniem Wszyscy buntowali się, dlaczego nagle rząd każe im płacić za coś, co od lat było wolne od opłat Na szczęście jednak spora liczba osób od razu przekonała się, iż to nie tylko bezsensowny wymysł, ale niewątpliwie warta zainteresowania akcja społeczna. W innych regionach świata już dużo wcześniej został zawarty taki zapis, jednak cieszę się, że doszedł on w końcu również do naszego kraju Jak to się zwykło mówić: lepiej późno niż wcale.

Aktualnie całkowicie usuwane są z rynku sklepy które parają się wykonywaniem foliówek z substancji niebezpiecznych dla środowiska naturalnego. Jako zapalony miłośnik przyrody raduję się tym faktem niezmiernie, albowiem to właściwie niewielka rzecz, jaka może sporo zmienić. Sytuacja ta nasuwa mi nie tak odległą przeszłość gdy to wprowadzone zostały żarówki energooszczędne. Początkowe niezrozumienie również było wielkie, na szczęście wszyscy bardzo ładnie widzą już, że to lekkie poświęcenie, ale wielki krok w drodze o troskę nad naszą planetą. Mam nadzieję, iż w naszym prawie przedstawi się zdecydowanie więcej takich wpisów i nowelizacji, które sprawiają, że planuję zostać w polskim wspaniałym kraju i cieszyć się spokojnie prowadzonym bytem zgodnie z prawidłami natury.